вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się destruują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий